Kompenzace za zpoždění letu & ztrátu zavazadla

Získejte od aerolinky až 130 tis. Kč jako odškodnění. Platí to i pro lety až šest let zpětně.

58 254zkontrolovaných nároků...
Průměrná kompenzace našich klientů
14 100 Kč
Naše odměna pouze při doručení kompenzace
25%
Roky zkušeností s aerolinkami po celém světě
8+

"Protože se mi nepodařilo kontaktovat Ethiopian Airways sami, požádal jsem o pomoc ClaimAir. Od začátku byli efektivní a informativní. Přestože to trvalo trochu déle, než jsem si myslel, a nezískali jsme celou částku naší pohledávky, byli jsme s výsledkem spokojeni a vděčni, že nám nebyl účtován žádný poplatek z důvodu nedoplatku. Použil by ClaimAir znovu, kdyby nastala příležitost"

Norman Mayes

"Skvělá zkušenost. Vysoce doporučená společnost. Musím říct, že to byla moje druhá zkušenost se zpožděním letu a tentokrát s Claimair bylo mnohem lepší a snazší získat kompenzaci než v předchozích pokusech s jinými. Dostali jsme plnou náhradu 600 EUR na osobu méně než za 2 měsíce po letu. Děkuji mnohokrát ClaimAir!"

Michaela Lelkova

"Použil je pro ztracené zpožděné zavazadlo z EK. Slušné služby, jasná komunikace a zdvořilý personál. Bohužel konečný výsledek nebyl takový, jaký jsem očekával, ale nebylo to kvůli nim, ale kvůli EK. Jako gesto neúčtovali žádné poplatky, což je více než správné. Mohu jen doporučit."

Steven Curfs

"Opravdu rychlé vrácení peněz. Moje zavazadla se o několik hodin zpozdila a kontaktoval jsem ClaimAir, abych podal kompenzaci. Moji žádost zpracovali hladce a kompenzaci jsem dostal do 2,5 týdne na svůj bankovní účet! Ujistěte se, že máte všechny dokumenty podporující vaši žádost, abyste předešli zbytečnému prodlení. Rozhodně bych doporučil ClaimAir."

Shubham

"ClaimAir byl báječný! Jednou za život jsem absolvoval dvoutýdenní safari v Keni a etiopské aerolinky ztratily moje zavazadla. 12 ze 14 dnů jsem neměl žádné oblečení, které jsem si sbalil. Nebylo pro mě kde jinde nakupovat než v malém dárkovém obchodě a byl jsem velmi frustrovaný odpovědí (nebo spíše nereakcí) na mě. Najít ClaimAir, aby převzal všechny telefonní hovory, vyjednávat a dostat mi PENÍZE VRÁCENÍ bylo úžasné. S ClaimAir se snadno pracovalo, vřele doporučuji!!"

Audrey Kamin

"Chtěl bych doporučit ClaimAir jako opravdu dobrého poskytovatele služeb. Začínám řešit problém, který jsem zažil u nízkonákladové letecké společnosti, kde mi arogantně odmítli vrátit peníze. Začali jednat s leteckou společností, která také odmítla zaplatit, tak to reklamovali u právníků a po půl roce dřiny uspěli a letecká společnost musela vrátit peníze. Děkuji celému týmu ClaimAir za pomoc a vyhrání tohoto případu. Velkým plusem byla komunikace s celým týmem, poskytovali mi vždy aktuální informace o případu atd."

Daniel

"Požádal jsem je, aby vyřídili můj zrušený let a oni to udělali. Upřímně jsem neočekával, že do toho půjdou naplno, protože tyto reklamy „získejte svůj comp“ jsou nyní všudypřítomné, nicméně někdo z jejich týmu se ozval a asi za měsíc a půl jsem dostal peníze na svůj účet. Myslím, že kdybych měl jít k právníkovi nebo to udělat sám, pravděpodobně by to zabralo 3-4krát více než pouhé podání u nich. Také jsem doporučil příteli za jeho ztracená zavazadla a podařilo se mu získat náhradu, i když pro něj to trvalo delší cestu ke skutečným penězům, myslím, že to mělo něco společného s tím, že není členem EU. Ať tak či onak, kdykoli mám zpoždění, trochu se usmívám, protože vím, že pokud to bude více než 2 hodiny, bude muset letecká společnost jednat s Claimair."

Dite Gashi

Jak to funguje

Nechte spravedlnost na nás

Úspěšně vyřešíme 90% případů. Veškerá rizika neseme sami, za což si v případě zajištění kompenzace necháváme 25% z přijaté částky (plus DPH). V průměru nám vyřešení případu trvá 3 měsíce.

Ověřte své nároky
Prozraďte nám detaily vaší rezervace, zodpovězte pár jednoduchých otázek a zjistěte, na co máte nárok a jak se v dané situaci chovat.
Dejte nám zelenou
Elektronicky podepište naši plnou moc a nahrajte potřebné dokumenty (rezervační detaily, zavazadlový štítek, účtenky za mimořádné výdaje, apod.).
Prosadíme vaše práva
Práva cestujících máme v malíčku a umíme s aerolinkami efektivně vyjednávat. Začínáme mimosoudně, ale pokud je to nutné, vezmeme váš případ i k soudu.
Peníze na váš účet
Jakmile kompenzaci od aerolinky obdržíme, necháme si 25% jako naši odměnu a zbývající část okamžitě odešleme na váš bankovní účet.

Právní nároky

Rozumějte svým právům

Pokud je aerolinka registrována na území Evropské unie, musí se vždy řídit pravidly Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004. Mimoevropské aerolinky nařízení musí respektovat též, ale pouze při letech odlétajících z EU.

Zároveň práva cestujících ošetřuje Montrealská úmluva, která je platná téměř po celém světě. Stanovuje horní limit odpovědnosti aerolinky za způsobenou škodu, a to ve výši 130 tis. Kč. Znamená to, že aerolinky vás musí kompenzovat částkou odpovídající výši přiměřených výdajů nebo prokazatelné škodě, a to až do této výše.

Zpoždění letu

V souladu s nařízením EC261 můžete v případě zpoždění letu získat kompenzaci až 15 400 Kč, a to při splnění následujících podmínek:

  • Dorazili jste do cíle (v rámci stejné letenky) o více jak 3 hodiny později oproti původnímu plánu.
  • Důvod zpoždění letu nepatří do kategorie mimořádných okolností (špatné počasí, bezpečností rizika, apod.).

Pokud zpoždění přesáhne alespoň 2 hodiny, aerolinka vám musí bezplatně nabídnout občerstvení. Pokud je nutné vyčkat na odlet do následujícího dne, aerolinka vám musí zajistit bezplatné hotelové ubytování společně s dopravou do hotelu. Pokud zpoždění letu přesáhne 5 hodin, můžete odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněz za letenku.

Pokud váš let nespadá do působnosti nařízení EC261, můžete stejně jako v případě zrušení letu využít práv plynoucích z Montrealské úmluvy.

  • Můžete získat odškodnění až do výše 130 tis. Kč. Jde o odškodnění za přiměřené a prokazatelné výdaje (např. účtenkami) za škodu způsobenou zpožděním letu.
  • Pokud škodu nemůžete jednoznačně prokázat, raději s finanční kompenzací nepočítejte a požádejte aerolinku alespoň o bonusové body do věrnostního programu.

Časté otázky

Snažíme se, abyste veškeré potřebné informace našli přímo na našem webu při kontrole svých nároků. Je nám ale jasné, že vše nelze vyřešit automatizovaně.